PL

STREFA LOGOWANIA

Flash-Chat  »  Pomoc  »  Często zadawane pytania (CZaPy)

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

P: Czemu mam korzystać z serwisu flash-chat.pl?
O: Ponieważ jest to jedyny darmowy i w pełni modyfikowalny czat, który możesz dowolnie dostosować do własnych potrzeb.

P: Czemu nie mogę połączyć się z żadnym czatem?
O: Do działania czata niezbędna jest możliwość nawiązywania połączeń na porcie 6667. Sprawdź, czy Twój firewall pozwala na nawiązywanie takich połączeń (instrukcja postępowania jest różna, w zależności od oprogramowania). Ostatecznie przyczyną może być blokada tego portu przez administratora Twojej sieci lokalnej.

P: Czy można wyłączyć reklamy?
O: Tak - jeśli chcesz mieć czat bez reklam skontaktuj się z administratorem, celem dokonania stosownej opłaty.

P: Jak zrobić pokój do którego wstęp będą miały tylko pewne zaufane osoby?
O: Po pierwsze należy ustawić "Nie wyświetlaj w żadnej kategorii" na pierwszej zakładce w edytorze pokoi. Dzięki temu Twój pokój nie będzie się pojawiał w spisie na stronie Lista pokoi i unikniesz przypadkowych gości. Mimo to nadal osoby, które znają chatID będą mogły wejść do pokoju wpisując odpowiedni adres w przeglądarce.
Jeśli chcesz się i przed tym zabezpieczyć musisz stworzyć dowolną (pod)stronę do której dostęp będą miały tylko zaufane osoby (np. jeśli posiadasz forum możesz stworzyć dział widoczny tylko dla wybranej grupy osób). Następnie wklejasz na niej kod czata (który jest dostępny w menu "Zarządzaj pokojami"->HTML). W edytorze pokoi wpisujesz ten "tajny" adres swojej strony w polu Strona WWW i zaznaczasz opcje "Pokój prywatny - sprawdź referer". Dzięki temu na czata będzie można wejść tylko z tej jednej strony.

P: W jaki sposób mam skonfigurować ICeQ, NPCC, aby połączyć się z czatem?
O: Niestety Flash-chat nie jest kompatybilny z programem ICeQ ani NPCC, ponieważ używają one do komunikacji innego protokołu niz serwis flash-chat. Ten protokoł komunikacji jest własnoscią autora(ów) polczata i serwis flash-chat.pl nie może z niego korzystać.

P: W jaki sposób umożliwić użytkownikom pisanie w różnych kolorach?
O: Należy wpisać kilka kolorów w polu "Styl użytkownika" na zakładce "Okno główne" oddzielonych spacją w edytorze pokoju.

P: Po zalogowaniu się do serwisu i wybraniu dowolnej opcji musze logować się ponownie. Dlaczego?
O: Do korzystania z serwisu niezbędny jest włączony mechanizm "cookies" w Twojej przeglądarce. Aby włączyć cookies zajrzyj do pomocy swojej przeglądarki internetowej.

P: Jak "rozkręcić" czata?
O: Postaraj się, aby na każdej Twojej podstronie był link do czata. Wyznacz stałe terminy spotkań (np. w każdy czwartek o 20). Ustaw temat w pokoju w ten sposób, aby informował o najbliższym spotkaniu. Dzięki temu pojedynczy użytkownicy, którzy będą wchodzić do pokoju ujrzą stosowną informację.

TOPLISTA CHATÓW

Najaktywniejsze pokoje publiczne w tej chwili.

+ Więcej czatów (0)

Flash-chat.pl © 2005 - 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Valid HTML & CSS